לינקיפדיה - האנציקלופדיה של תעשיית המוזיקה

arrow_forward חזרה ללינקיפדיה

קרן פלס

פופ

קרן פלס גדלה ביבנאל. בנעוריה הייתה סולנית בתזמורת הייצוגית של עמק הירדן. בשירותה הצבאי שירתה בין היתר ב'להקת אט"ל', להקה צבאית המבצעת שירים בסגנון ים תיכוני. לאחר מכן למדה פלס בבית הספר הגבוה למוזיקה 'רימון'. במהלך לימודיה השתתפה בתחרות 'רוק-רימון', תחרות להרכבים עם חומר מקורי, בה זכתה פעמיים במקום הראשון. פלס המשיכה ללימודי משחק אצל סופי מוסקוביץ', ובמקביל החלה לכתוב שירים לתיאטרון. 

ב- 2005 התפרסמה פלס בעקבות מספר שירים שכתבה לחברתה ל"רימון" מירי מסיקה, בהם 'נובמבר' ו'לשם'. ב- 2006 שחררה פלס את הסינגלים 'איתַי', 'אם אלה החיים' ו-'שמעון השכן', שלושתם הפכו ללהיטים, וזמן קצר לאחר מכן יצא אלבום הבכורה שלה, 'אם אלה החיים', בחברת התקליטים 'הד ארצי'. פלס כתבה והלחינה בעצמה את כל שירי האלבום, פרט ל'יותר מדי' שאת מילותיו כתב יהודה עמיחי. באותה שנה זכתה פלס בפרס שר המדע, התרבות והספורט ל'יוצר בתחילת הדרך', וכן בתואר 'זמרת השנה' ו'תגלית השנה' במצעד העברי של גלגלצ ושל רשת ג'. השיר 'ואת' שכתבה והלחינה להראל סקעת זכה בפרס 'שיר השנה' בשתי התחנות. 

ב- 2007 המשיכה פלס בשיתוף הפעולה עם מירי מסיקה, כשכתבה לאלבומה השני ארבעה שירים, ואף כתבה מוזיקה להצגה של חנוך לוין בתיאטרון הקאמרי, עליה זכתה בפרס 'מלחינת השנה בתיאטרון'. ב-2008 שחררה פלס את אלבומה השני, 'מבול', אף הוא בהפקת לואי להב. פלס כתבה והלחינה את כל שירי האלבום, ועיבדה אותם יחד עם אודי שמחון. בספטמבר 2008 זכה האלבום למעמד אלבום זהב. פלס זכתה בפעם השניה בתואר 'זמרת השנה' במצעד הפזמונים השנתי של רשת ג'. 

ב- 2009, השתתפה פלס בפסטיבל שירי הילדים וזכתה בו.‏ באותה שנה זכתה פלס בפעם השניה ברציפות בפרס האקדמיה לתיאטרון על לחן שהלחינה. באוגוסט 2010 יצא אלבומה השלישי של פלס, "בין העיר לכפר", בהפקתה המוזיקלית של יהודית רביץ. ב-2011 השתתפה קרן כמורה בתוכנית "בית הספר למוסיקה" ששודרה בערוץ 2 שם לימדה ילדים מוזיקה. בנוסף מקיימת קרן תוכנית ראיונות בערוץ 24, בה היא מראיינת זמרים ישראלים בביתה.

 

יצירת קשר
עופר מנחם
050/7286538
menachem.ofer@gmail.com
NMC LIVE
03-6909800